top of page

DE HOGE VENEN

EEN GROOTS NATUURGEBIED

Natuur in overvloed

Spa ligt aan de voet van de Hoge Venen, een van de mooiste natuurreservaten van België. In de bossen en op het platteland treft men tal van circuits voor wandelaars en fietsers. Kronkelelende spectaculaire rivieren als de Hoëgne, de Statte en de Sawe.

De stuwdam van Gileppe is op zich al een bezoek waard.

Het plateau van de Hoge Venen, het dak van België, is bedekt met bossen en veengebieden. Het sneeuwt er gemiddeld 70 dagen per jaar, wat langlaufen en alpineski toelaat in België. 

Het doel van het reservaat is het beschermen van de landschappen, de heide, de veengebieden en de uitzondelijke flora en fauna van deze milieu's. 

Hier vindt je de laatste korhoenen van België en zeldzame plantensoorten, zoals bepaalde orchideeën en de zonnedauw of drosera, een vleesetende plant.

Een uitdaging voor natuurliefhebbers.

bottom of page