La Bergerie
La Bergerie – Authentiek berghuis in het hart van de Franse Alpen
1-4
1
1

 

Verblijf in een eeuwenoud bergdorpje op bijna 2000 meter hoogte, waar de stilte oorverdovend is en de lucht helder en zuiver. Hier, in het charmante gehucht Haut-Clignon, lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Omringd door bossen, bergweiden en indrukwekkende pieken van het Parc du Mercantour, ligt La Bergerie – een voormalig herdershuis uit 1886 dat vandaag dienstdoet als knusse, rustgevende berghut met een uitzicht dat nooit hetzelfde is.

Vanaf het moment dat je aankomt, ervaar je de magie van dit bijzondere plekje. Het huis ligt aan het einde van een smal grindpad, tegen de rand van het natuurgebied. Achter het huis grazen schapen, en voor je strekt het dal van de Verdon zich uit. De zon speelt hier de hoofdrol: door de hoge ligging geniet je van lange, lichte dagen en adembenemende zonsondergangen.

’s Ochtends kun je op het terras voor het huis rustig ontbijten terwijl de bergen langzaam oplichten, en ’s avonds is het balkon op de bovenverdieping dé plek voor een glas wijn met uitzicht over de vallei. De natuur is overal om je heen: het gefluit van de alpenmarmotten, de grazende gemzen in de verte en de geur van dennenbossen die door het dal waait.

 

Een rustgevende bergschuilplaats waar tijd, stilte en natuur samenkomen

Binnen heerst warmte en eenvoud. De muren en plafonds zijn bekleed met melèzehout, wat het interieur een rustieke charme geeft. Op de begane grond vind je een ruime hal met typische bergdecoratie en handgemaakte objecten uit de streek. Hier bevindt zich ook de badkamer met inloopdouche, dubbele wastafel en toilet – royaal van formaat en fris afgewerkt. Aangrenzend ligt een praktische berging met koelkast, vriezer en wasmachine, handig voor een langer verblijf.

Een trap hoger kom je in de keuken, die meteen het hart van het huis vormt. Authentiek en gezellig, met een klassiek AGA-houtfornuis (twee kookplaten, twee ovens) en een extra AGA-gasfornuis met elektrische oven. De keuken is verder uitgerust met een waterkoker en koffiezetapparaat. Hier kook je niet alleen een maaltijd, je beleeft het koken – langzaam en met aandacht, zoals het hoort op de berg.

Grenzend aan de keuken ligt een ruime slaapkamer met een comfortabel tweepersoonsbed (160 cm breed) en een grote houten kleerkast. De kamer ademt rust en eenvoud – precies wat je zoekt na een dag in de bergen.

Op de bovenste verdieping bevindt zich de sfeervolle living in hout, met een houtkachel in het midden en grote ramen die het uitzicht omlijsten als schilderijen. Aan de ronde eettafel geniet je van een ontbijt met uitzicht op de Verdon-vallei, en in de zithoek kun je ’s avonds knus bij het vuur zitten. Achter een kamerscherm bevindt zich een extra slaaphoek met een tweepersoonsbed; niet volledig afgesloten, maar perfect voor wie houdt van knus samen zijn. Op deze verdieping is ook een tweede toilet met wastafel aanwezig.

Buiten wacht een kleine tuin met een houten tafel, bankjes en enkele ligstoelen. Het is een eenvoudig maar heerlijk plekje om te lezen, te eten of gewoon te kijken hoe de wolken langzaam over de bergtoppen trekken. De natuur begint letterlijk aan je achterdeur: wandelpaden starten direct vanaf het huis. Van korte wandelingen tot meerdaagse tochten over de bergkammen – je kunt hier alle kanten op. Met een beetje geluk kom je onderweg steenbokken, gemzen of marmotten tegen.

Wanneer je toch even de bewoonde wereld wilt opzoeken, ligt beneden in de vallei het charmante stadje Colmars-les-Alpes. Hier kun je boodschappen doen of neerstrijken op een terrasje tussen de middeleeuwse muren van het oude fort.

Het huis is bereikbaar via een steil, slingerend grindpad. We raden aan om bij aankomst eerst te parkeren op de kleine parkeerplaats aan het begin van het dorp om te verkennen waar het huis precies ligt. Daarna kun je de auto eventueel bij de schuur naast het huis parkeren. Let op: het laatste stukje van de weg is steil, en grotere auto’s kunnen moeite hebben met de bocht.

La Bergerie is een plek voor wie houdt van stilte, natuur en eenvoud. Geen verkeer, geen drukte – enkel de bergen, de zon en de frisse lucht. Een unieke hideaway waar je echt even loskomt van alles.

lees meerlees minder
Hal
Garderobe
Woonkamer
Sofa Houtkachel
Keuken
Vrijstaand fornuis (gas)FilterkoffieWaterkoker
Berging
Koel-vries combinatie
Slaapkamer 1
TweepersoonsbedTweepersoondekbed
Even om te weten:
Achter een kamerscherm is een slaaphoek met dubbelbed en 2 dekbedden. Het kamerscherm geeft niet heel veel privacy, je ligt dus eigenlijk in de living.
Badkamer
GezamenlijkDoucheWastafelToilet
Extra
Totaal afzonderlijke toiletten1
Tuin
Picknick TafelRelax Fauteuils2BBQ HoutskoolGrasveld
Omgeving
VrijstaandIn een dorpIn de bergen
lees meerlees minder
Algemene informatie
Geschikt voor2-4 personenMinimaal verblijf7 nachten
Aankomst - vertrektijden
IncheckenZaterdag 16.00 uurUitcheckenZaterdag 11.00 uurUitzonderingBuiten het seizoen in overleg.
Betalingen
1e aanbetaling50%Te voldoenna het reserverenRestantbinnen 6 weken voor aankomst
Extra's
Bedlinnen/ handdoekendient u zelf mee te brengen. ook uw keukenlinnen.
Huisregels
Geen feesten / evenement. Roken is verboden. Geen huisdieren.
lees meerlees minder
Prijsopgave
Reisgezelschap
Prijsopbouw
Verblijf
0,00
Subtotaal (excl. borg)
0,00
Borg
0,00
Huis reviews
10
Fantastische ligging - zeer mooi ingericht - zalig vertoeven op het balkonterras
Bea
Stel/ augustus 2025
8
La Bergerie is een heerlijk sfeervol huis met een fenomenaal uitzicht. Wij hebben hiervan genoten en van de omgeving. Wel vonden we het jammer dat het het wandelen in de bergen (start om de hoek van het huis) niet geschikt bleek te zijn voor ons als recreatieve wandelaars. De paden waren smal en ongelijk met regelmatig steile hellingen. Voor geoefende bergwandelaars zal het zeker aan te raden zijn.
De Graaf
Met gezin/ augustus 2024
Lees meerLees minder